Батмангхелідж, Ф. Вода для здоров'я, лікування, життя - Різне - Каталог статей - Реферати, приказки та прислівя - Spogad.at.ua

Головна » Статті » Різне

Батмангхелідж, Ф. Вода для здоров'я, лікування, життя


Джерело: http://one.xthost.info/newbabilon/lifestyle/water.html

Батмангхелідж, Ф.

Вода для здоров'я, лікування, життя

Вибране з книги
Water: for Health, for Healing, for Life (You're Not Sick, You're Thirsty!) by F. Batmanghelidj, M. D. - N. Y. : "An AOL Time Warner Company", 2003.

Переклад російською:
Ф. Батмангхелидж. Вода для здоровья, Мн.: "Попурри", 2006.

Поверніть кран і пожніть плоди одного з найбільших відкриттів у галузі охорони здоров'я всіх часів!

Ось список захворювань, яких ви зможете позбутися за допомогою води:

серцево-судинні захворювання — вода запобігає закупорці судин;

різні інфекції — вода підвищує опірність організму інфекціям і виникненню ракових клітин;

депресія — вода допомагає тілу природнім чином поповнювати запаси нейротрансмітера серотоніну;

розлад сну — вода необхідна для виробництва натурального регулятора сну, мелатоніну;

брак енергії — вода генерує електричну й магнітну енергію в кожній клітині тіла, забезпечуючи природній приплив сил;

пагубні звички — вода допоможе позбутися пристрасті до кофеїну, алкоголю і деяких наркотиків;

остеопороз — вода зміцнює кісткову систему;

лейкемія і лімфома — вода нормалізує роботу кровотворних систем, що може запобігти багатьом формам раку;

дефіцит уваги — добре насичений водою мозок отримує достатньо енергії, щоб постійно вносити нову інформацію у свій банк пам'яті.


Авторська примітка

Інформація й рекомендації щодо вживання води, подані в цій книзі, ґрунтуються на професійних знаннях, особистому досвіді, всебічних дослідженнях та публікаціях автора про роль води в людському організмі. Автор книги не бере на себе сміливість давати медичні поради й виписувати рецепти щодо використання або відмови від використання яких-небудь лікарських препаратів без консультації з лікарем. Намір автора полягає тільки в тому, щоб, спираючись на найостанніші відкриття в галузі мікроанатомії й молекулярної фізіології, запропонувати вашій увазі свої погляди на значення води для здоров'я й інформувати широку громадськість про руйнівний вплив знезводнення на людський організм — з юних літ до похилого віку. Ця книга аж ніяк не може бути альтернативою кваліфікованої медичної допомоги. Навпаки, обмін поданою отут інформацією з лікарем є найвищою мірою бажаний. Відповідальність за використання інформації, що міститься в книзі, і рекомендацій цілком і повністю лягає на самого читача. Застосовувати цю інформацію слід лише в суворій відповідності з поданими інструкціями. Нікому з читачів, і особливо тим, хто в минулому переніс серйозні захворювання і знаходиться під професійним наглядом або страждає від важких захворювань нирок, не варто використовувати запропоновану нижче інформацію без попередньої консультації з лікарем.


Лікування водою: як часто і в яких кількостях?

Дозвольте порекомендувати вам один-єдиний, але ефективний засіб поліпшення здоров'я, запобігання хворобам, утримання дегенеративних захворювань на потенційно оборотних стадіях. Це найкращі ліки на світі. Для них не потрібний рецепт лікаря. Вони є скрізь. Вони нічого не коштують. У них немає небезпечних побічних ефектів. Це ліки, що необхідні вашому організмові у стані стресу. Це — давня, добра, проста, чиста вода — живі гроші для розвитку промислових систем вашого організму.

Щоб підтримувати свої нормальні фізіологічні функції, ваш організм кожні 24 години використовує і повертає в обіг біля 40 склянок води. Він робить це щодня протягом усього життя. У рамках цієї моделі водного обміну і процесу рециркуляції в залежності від умов довкілля вашому організмові бракує від шести до десяти склянок води щоденно. Цю відсутню кількість необхідно вживати щодня.

Якщо ви гадаєте, що ваш організм не потребує такої кількості води, то робите велику помилку. Воду слід вживати протягом дня порціями по 250-500 мл. Так само, як їдучи на заправку, ви не чекаєте, коли у вашій машині закінчиться бензин, не чекайте, поки ваш організм зневодниться, перед тим, як напитись.

 • Воду слід пити перед їжею. Оптимальний проміжок часу — за 30 хвилин до їжі. Це дає можливість підготувати шлунково-кишковий тракт, особливо у тих, хто страждає на гастрит, дуоденіт, печію, виразку, коліт або інші розлади травлення.
 • Воду слід пити завжди, коли ви відчуваєте спрагу, — навіть під час їжі.
 • Воду слід пити через 2,5 години після їжі, щоб завершити процес травлення й усунути знезводнення, викликане розщепленням їжі.
 • Воду слід пити щоранку відразу після пробудження, щоб усунути зневоднення, викликане тривалим сном.
 • Воду слід пити перед виконанням фізичних вправ, щоб створити запас вільної води для виділення поту.
 • Воду слід пити тим, хто схильний до закріпів і споживає недостатньо фруктів і овочів. Дві-три склянки води щоранку відразу після пробудження діють як найефективніше проносне.

Вода чи рідини?

Природньо, у нас виникає питання, чому ми повинні пити воду, а не приємні на смак напої, що стали символом сучасного суспільства. Зрештою, їх роблять з води, і вони прекрасно вгамовують спрагу — чи, принаймі, нам так здається. Отут я маю сказати, що значна частина проблем із здоров'ям є наслідком цієї помилки, оскільки вода і рідини — це різні речі. Річ у тому, що популярні штучні напої містять певні речовини, які змінюють хімічний склад організму в пунктах керування центральною нервовою системою. Навіть молоко — це не те ж саме, що вода. Молоко — це їжа, і ставитись до нього треба як до їжі.

Організмові потрібна вода — її ніщо не замінить. Кава, чай, газована вода, алкоголь, навіть молоко і соки — це зовсім не те, що вода.

Кофеїн в напоях

 • У чашці кави міститься біля 80 мг кофеїну, а в чашці чаю чи порції газованої води — біля 50 мг.
 • Шоколад теж містить кофеїн і теобромін, що діє, як кофеїн.
 • Кофеїн ще більше зневоднює організм — об'єм сечі, що виділяється, перевищує об'єм води, що міститься в напої.
 • Кофеїн блокує утворення мелатоніну в мозку. У 1994 році доктор Кеннет Райт-молодший відкрив властивість кофеїну пригнічувати виробництво мелатоніну. Цей гальмуючий вплив кофеїну на виробництво мелатоніну шишковидною залозою мозку, схоже, триває від шести до дев'яти годин. Мелатонін регулює функції організму під час сну: він викликає сон. Тому зниження рівня виробництва мелатоніну — це головна причина того, що кава викликає безсоння.
 • Кофеїн пригнічує активність ферментів, що використовуються при запам'ятовуванні, і в остаточному підсумку може викликати втрату пам'яті. Було доведено, що він пригнічує фермент фосфодіестеразу, що бере участь у процесі навчання і розвитку пам'яті.
 • Кофеїн може виявитися токсичним для клітин мозку. Деякі рослини використовують кофеїн для захисту від хижаків. Токсичність кофеїну знижує природню кмітливість хижаків і їхню спроможність до виживання. У такий спосіб кавові дерева позбуваються від шкідників.
 • Люди старшого віку і діти не повинні вживати кофеїн. Він може зашкодити нормальному функціонуванню мозку і послабити здатність до виживання.
 • Люди, що випивають по п'ять-шість чашок кави в день, мають удвічі більшу імовірність серцевих нападів.
 • Кофеїн здатний порушити структуру ДНК і пригнічує механізм її відновления, що може призвести до утворення аномальної ДНК. Було доведено, що кофеїн викликає генетичні відхилення у тварин і рослин.
 • Кофеїн впливає на енергетичні резерви клітин мозку і знижує їхній поріг контролю, примушуючи клітини черпати енергію з непорушних запасів. Він без розбору активізує багато енергоємних функцій до повного виснаження клітин. Коли клітини мозку, що потрапили під вплив кофеїну, опиняються в новій ситуації, їм не вистачає енергії для роботи. Це призводить до затримки реакцій мозку — звідси виснаження і дратівливість після надмірного вживання кофеїну. У молодих людей, що вживають занадто багато газованої води, кофеїн може викликати розлади, пов'язані з дефіцитом уваги.
 • Вода має здатність генерувати гідроелектроенергію. Кофеїн стимулює нирки і змушує їх виводити з організму більше води, ніж містилося в напої. Це виснажує енергетичні резерви клітин мозку.

Газовані напої, що містять кофеїн із штучними замінниками цукру небезпечніші, ніж ті, що містять натуральний цукор. Штучні замінники цукру — це сильнодіючі хімічні агенти, які "обманюють" клітини мозку, маскуючись під цукор. Використовуючи смакові сосочки, замінники цукру змушують мозок поводитися так, немов в організм надійшла велика кількість цукру, що по кровоносній системі обов'язково потрапить у клітини мозку. Через те, що рівень цукру в крові строго контролюється, мозок вираховує передбачуване підвищення, а потім дає печінці команду припинити виробництво цукру і перепрограмуватись на його нагромадження. Коли обіцяного смаковими сосочками цукру ніде не виявляється, мозок і печінка викликають в організмі відчуття голоду, намагаючись отримати обіцяну енергію. Результатом стає бажання перекусити. Було доведено, що люди, що вжили замінник цукру, протягом півтори години після цього шукають, що б попоїсти, і з'їдають більше, ніж звичайно. Цим частково пояснюється, чому 37 відсотків населення країни страждає на ожиріння.

Тому дієтичні газовані напої, що містять кофеїн, несуть подвійну загрозу для організму. Дієтичні газовані напої, що містять кофеїн, можуть виявитися особливо шкідливими при використанні в програмах дієтичного харчування, особливо якщо замінником цукру в них є аспартам, що сприяє виникненню пухлин мозку й апоплексичних нападів.

Алкоголь в напоях

 • Алкоголь в напоях викликає зневоднення — нирки починають активно виводити воду з організму.
 • Алкоголь блокує роботу системи аварійної подачі води в мозок, пригнічуючи активність вазопресину і викликаючи зневоднення клітин мозку. Цей зневоднений мозок посилає сигнал похмілля ранком після вживання декількох порцій спиртного. Алкоголь може викликати звикання і чинити депресивний вплив.
 • Алкоголь може викликати імпотенцію.
 • Алкоголь може призвести до захворювань печінки. Алкоголь може пригнічувати діяльність імунної системи.
 • Споживання алкоголю може збільшити шанси розвитку різних форм раку.
 • Алкоголь сприяє утворенню вільних радикалів (речовин з кислотними характеристиками), які, якщо дозволити їм вільно циркулювати, відразу ж атакують і ушкоджують деякі чутливі тканини. Серед інших засобів очищення організму від вільних радикалів активно використовується мелатонін. Як наслідок наступає зниження вмісту мелатоніну. Пристрасть до алкоголю почасти можна пояснити зневодненням клітинних мембран, особливо в клітинах мозку.
 • Зневоднення сприяє секреції натуральних эндорфинів у тілі — чинник звикання.

Тепер, раз уже мова зайшла про алкоголь, дозвольте мені також повідомити вам, що насправді більшості алкоголіків просто хочеться води. Використовуючи гормони мотилін, серотонін і адреналін, вода викликає ефект природнього переситу, кульмінацією якого стає підвищення активності ендорфинів. Алкоголь, що викликає стресовое зневоднення мозку, одночасно стимулює вивільнення ендорфинів. Цим пояснюється пристрасть до алкоголю. Якщо алкоголіки почнуть збільшувати норми споживання води або потягнуться до склянки води замість пива чи чогось міцнішого, їхній потяг до спиртного почне зменшуватися і вони зможуть позбутися цієї шкідливої звички з разючою легкістю.

Природній вплив алкоголю на мозок виявляється в пригніченні геть усіх функцій, включно з діяльністю больових центрів. У першу чергу гальмуються стримуючі центри. Ось чому після вживання алкоголю люди, спілкуючись з іншими, поводяться розкуто. А знаходячись на самоті, вони, швидше за все, ідуть спати. Коротше кажучи, алкоголь — це сильний депресант. Людям у стані депресії алкоголь протипоказаний. Вода ж не пригнічує мозок, вона викликає приємніше й триваліше відчуття емоційного піднесення, а також сильний приплив енергії.

Соки і молоко замість води

Заміщення необхідної організму води соками або молоком створює іншу проблему. Занадто велика кількість апельсинового соку посилює утворення гістамину й може призвести до астми в дітей і дорослих. Навіть натуральний цукор у соках програмує печінку на роботу в режимі нагромадження жиру — рецепт набору зайвої ваги.

ДО молока варто ставитися як до їжі. Дітям, що споживають штучне молоко, яке відрізняється по складу від материнського, слід давати його дуже розбавленим, а не таким, яким його сьогодні пропонує промисловість. У раціоні таких дітей має бути більше води. У ряді випадків розтину було виявлено холестерин в серцевих артеріях дітей, що споживали штучне молоко. Молоко справді є гарним джерелом розчинного у воді кальцію і білків для підтримки здоров'я, але все ж молоко не може цілком замінити необхідну організмові воду. До того ж не можна забувати, що коров'яче молоко призначене природою для годівлі теляти, яке починає ходити через кілька годин після народження. Давати неразбавлене молоко немовлятам або дітям, що ще не ходять, не слід.


Ви вже знаєте, що людський організм має у своєму розпорядженні безліч способів, як повідомити про свої загальні або локальні потреби у воді, включаючи розвиток різних ускладнень, таких як астма й алергії. У число інших ознак дефіциту води входять локалізовані хронічні болі в області шлунка і кишечника, ревматоїднї болі в суглобах, болї в спині і ногах, головні боли, коліти і - сама страшна ознака - болі в серці. Різні ускладнення, наприклад гіпертензія, хвороба Альцгеймера, розсіяний склероз, м'язова дистрофія, холестеринова блокада артерій (що є причиною серцевих приступів і інсультів) і діабет теж, можливо, зв'язані зі зневодненням. І, нарешті, я вважаю, що така серйозна проблема зі здоров'ям, як ракові захворювання, також може мати відношення до стійкої недостачі води в людському організмі.

Хронічне зневоднення може мати багато різних симптомів, а в остаточному підсумку викликати дегенеративні захворювання. В організмі різних людей по-різному виявляються ранні симптоми зневоднення, але при стійкій його формі, коли відчуття спраги заглушуєтся прийомом ліків, одна за одною починають виявлятися всі інші ознаки, а в остаточному підсумку людина починає страждати від безлічі хвороб.

Ми, медики, зводимо ці стани в ранг повноцінних хвороб або відносимо їх до категорії синдромів. У останні роки ми згрупували частину синдромів за ознакою типових особливостей аналізів крові і почепили на них ярлик "автоімунних хвороб", таких як туберкульоз шкіри, розсіяний склероз, м'язова дистрофія, инсулінонезалежний діабет і таке інше.

Дотепер медичні дослідження проводилися, виходячи з припущення, що багато станів, які тепер починають розглядатися як стадії зневоднення або його наслідки, — це хвороби невідомої этиології. З погляду сучасного підходу до проблем людського здоров'я, нам недозволено навіть використовувати слово "лікування". У кращому випадку ми можемо провести "курс лікарських заходів" і сподіватися на "ремісію".

На мій погляд, більшість дегенеративних захворюваннь, що заподіюють біль, викликані локальним або регіональним зневодненням у різних варіаціях. З цього логічно випливає, що досить нам усунути зневоднення, — і проблема відпаде сама собою, якщо заподіяна зневодненням щкода не занадто велика. Крім того, я переконаний, що для оцінки розладів, зв'язаних із дефіцитами (один із них — дефіцит води), нам не потрібно виконувати ті ж дослідницькі процедури, що застосовуються при дослідженні хімічних продуктів. Визначити характер дефіциту і заповнити його — усе, що нам потрібно.

Тепер цілком ясно, що для всіх викликаних зневодненням станів лікування має бути однаковим — одна-єдина процедура для незліченної кількості станів. Хіба це не чудово? Одна програма вирішує безліч проблем і дає можливість уникнути дорогих і непотрібних втручань у роботу організму.

Перший етап цієї лікувальної програми включає цілеспрямоване збільшення норми щоденного вживання води. Крім іншого, стійке зневоднення викликає непропорційну втрату окремих речовин, що повинні зберігатися в резервних запасах організму в достатній кількості. Природньо, що ідеальна процедура лікування включає також відповідну корекцію зв'язаного зі зневодненням порушення обміну речовин. Іншими словами, лікування хвороб, викликаних зневодненням, включає надолуження вторинних дефіцитів, які нестача води викликає в деяких тканинах. Це явище множинного дефіциту, викликаного зневодненням, лежить у корені багатьох дегенеративних захворювань.

Абсолютно необхідною умовою попередження будь-яких розладів, зв'язаних із зневодненням, є зміна стилю життя. Основа програми "Лікування водою" проста: достатнє споживання води і солі, регулярні фізичні вправи, збалансована, багата мінералами дієта, що включає велику кількість фруктів, овочів і жирів, необхідних для створення клітинних мембран, гормонів і ізолюючих оболонок нервів, відмова від кофеїну й алкоголю, медитація для аналізу і детоксикації думок, що викликають стрес. Ще одна цілком необхідна умова поліпшення здоров'я — вилучення з раціону штучних замінників цукру.

Крім того, варто пам'ятати, що та форма зневоднення, яка заявляє про себе астматичними симптомами, тягне за собою ряд негативних наслідків. От чому дитяча астма — це надзвичайно руйнівний стан, здатний залишити глибокий слід і викликати різні проблеми зі здоров'ям у наступному житті. Моя думка про серйозність вражаючих ефектів зневоднення в дитячому віці стало причиною того, що я спрямовую значну частину своїх зусиль на попередження і лікування астми в дітей.

Найнеобхідніша для організму поживна речовина — вода. Вона генерує енергію. Вода розчиняє всі мінерали, білки, крохмаль і інші розчинні в ній компоненти, після чого розносить їх по всьому організмові у складі крові. Думайте про кров як про морську воду, що містить декілька видів риб — червоні клітини (еритроцити), білі клітини (лейкоцити), тромбоциты, білки і ферменти, — які пливуть до місця призначення. Сироватка крові містить майже всі ті мінерали і майже в тих же пропорціях, що і морська вода.

Людський організм постійно відчуває потребу у воді. Він втрачає воду через легені, коли ми дихаємо. Він втрачає воду з потом, сечею і щоденним випорожненням. Гарним індикатором потреби організму у воді служить колір сечі. Добре насичений водою організм виділяє безбарвну сечу — якщо не брати до уваги забарвлені компоненти вашої їжї.  В організмі відносно зневодженої людини сеча жовта. В стані сильного зневоднення людина виробляє сечу жовтогарячого кольору. Винятком є ті, хто приймає сечогінні і виділяє зі свого вже зневодненого організму безбарвну сечу.

Організмові потрібно не менше як 2,5 л води і 1/2 чайної ложки солі щодня*, щоб компенсувати природні втрати із сечею, диханням і потом. Недостатнє вживання води призведе до занадто великого навантаження на нирки. Їм доведеться працювати з підвищеною інтенсивністю, щоб концентрувати сечу і виводити з невеликою кількістю води якнайбільше токсичных відходів. Практика показує, що людям великої статури варто випивати 14 грамів води на кожні 450 грамів ваги. Людині вагою 90 кг необхідно 2,8 л води. Воду слід пити щоразу, коли ви відчуваєте спрагу, навіть під час їжі. Це не шкодить процесові травлення. Крім того, слід щоранку випивати щонайменше дві склянки води натщесерце, щоб заповнити втрату води за вісім годин сну.

________________________________________
* Деякі дієтологи, наприклад, Норман Вокер і Поль С. Брег вважають харчову сіль (хлорид натрію) не тільки не потрібною, але й шкідливою для організму. На думку П. Брега, "Природного натрію цілком достатньо в овочах, рибі, м'ясі й інших продуктах, навіть якщо їх ніяк не обробляли сіллю. Цей натуральний натрій цілком може задовольнити нормальні потреби організму. Підтвердження цього факту можна виявити в історії багатьох народів, що ніколи не використовували сіль." (адмін)

Повний текст книги див на сторінках Батмангхелидж, Ф. Вода для здоровья

Категорія: Різне | Додав: asket (06.09.2009)
Переглядів: 1047 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Що Вас цікавить на сайті?

Всього відповідей: 1904
Статистика
Провірка PR та ТИЦ