День Всіх Святих - Обряди, звичаї - Каталог статей - Реферати, приказки та прислівя - Spogad.at.ua

Головна » Статті » Обряди, звичаї

День Всіх Святих
День Всіх Святих

Два перших листопадових дні в католицькій церкві присвячені пам’яті покійних: День Усіх Святих (1 листопада) і День поминання покійних (2 листопада) - слідують один за одним.

Свято Всіх святих має глибоке язичницьке коріння. Близько двох тисяч років тому кельтські племена в цей час святкували настання нового року, напередодні якого відзначалося свято Самбейн. Це перехідний час вважався часом чарівним і містичним, повідомляє УНІАН.

Згідно з переказами, в ці дні в світ людей приходять чарівні істоти сиди, часто вороже налаштовані до людей. Вважалося також, що душі померлих цього дня повертаються у свої оселі і вимагають жертовної їжі у живих. Приблизно в цей же час (наприкінці жовтня) стародавні римляни відзначали два свята - Фералії, присвячене пам`яті покійних, і дні

Помони, богині деревних плодів. Такий збіг дат сприяв збереженню традиції поминання померлих і після повсюдного розповсюдження християнства. Свято зрослося в народній свідомості зі святом церковним. Так з`явився День Усіх Святих, який досі святкується католицькою церквою 1 листопада. Цього дня католики йдуть на кладовища, часто з молитвами і співами, упорядковують могили, ставлять запалені свічки.

Переддень Дня Всіх Святих - Хеллоуїн (спотворена староанглійська назва від All hallow ees - Меса всіх святих). Язичницькі уявлення про сидів й середньовічній християнській свідомості перетворилися на уявлення про нечисту силу, що виходить цього дня лякати благочестивих обивателів. Саме тому Хеллоуїн уподобали відьми, що обов`язково влаштовували цього дня шабаш. Щоб відлякати духів, у вікна виставляли порожній гарбуз із вирізаними очима і ротом і свічкою всередині. Традиція збереглася і до наших днів. Хеллоуїн ще зовсім недавно широко святкувався лише в США і Канаді, а зараз набуває все більшої популярності в Європі.
Категорія: Обряди, звичаї | Додав: asket (05.10.2009)
Переглядів: 594 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Що Вас цікавить на сайті?

Всього відповідей: 1904
Статистика
Провірка PR та ТИЦ