Про середу та п'ятницю - Міфи і легенди - Каталог статей - Реферати, приказки та прислівя - Spogad.at.ua

Головна » Статті » Міфи і легенди

Про середу та п'ятницю
СЕРЕДА

Середа — молодиця не зла, має 12 дочок, з вівторка на середу, вночі, гола, холодна, ходить по хатах і заходить до тих жінок і дівчат, які залишають не допрядений кужіль. Вона сама ходить гола, дочок хорошо одягає. В середу і в слідуючі дні до вівторка не появляється. Якщо до кого прийде, то за ніч напряде 12 починків ниток.

В одному селі її застала жінка, що пряла в неї кужіль, схватила її. Середа сховалась під лавку і каже: «Пустіть мене! Мені треба за ніч напрясти 12 починків, бо у мене 12 дочок і треба одягати їх, а сама я гола ходжу. Я тобі весь спор свій віддаю, тільки пусти мене». Та баба після того дуже скоро пряла.

П'ЯТНИЦЯ

П'ятниця — молода дівчина, не зла, хорошо одягнена. Якщо помітить (а вона знає, що хто робить і що про неї думає), що хто-не-будь протягом декількох п'ятниць пряде, пере білизну, луг робить для білизни, то вона приходить до того і просить, щоб той покаявся. Якщо не покається, то пошле нещастя, пропасницю. Якось П'ятниця прийшла до одної жінки, яка прала білизну кожної п'ятниці; вона переконувала її, але та не послухалась. Тоді П'ятниця запропонувала їй: «Що ти хочеш: я візьму у тебе дитину, чи пошлю на чотири роки пропасницю?»

Жінка погодилася на останнє. П'ятниця, помітивши міцне здоров'я жінки, послала слідуючу кару: жінка одного разу в п'ятницю пішла прати білизну на кладки, на неї кинулася жаба і вп'ялася в обличчя і ніяк не можна було відірвати. Тоді вона пішла в Київ і там її врятував один старик.


Джерело: http://hata.profi.co.ua/legendy/
Категорія: Міфи і легенди | Додав: asket (05.12.2009)
Переглядів: 854 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Що Вас цікавить на сайті?

Всього відповідей: 1905
Статистика
Провірка PR та ТИЦ