ПОЛОЗ - Міфи і легенди - Каталог статей - Реферати, приказки та прислівя - Spogad.at.ua

Головна » Статті » Міфи і легенди

ПОЛОЗ
Єсть на світі така змія, чи гадюка, що зветься полоз. Вона живе в лісах або понад річками, під кручею. Кажуть, що вона ганяється за чоловіком, за скотиною — скрутиться у клубок і доганя, а як дожене, так ударе хвостом і вб'є. Щоб утікати од неї, так треба бігти проти сонця; вона, бач, боїться світу од сонця, або, може, не роздивиться та й не втрапить, куди треба гнаться.Про полоза розказують старі люди багато дечого, а я, що про його чув, те і розкажу.

Раз ішов на заробітки один чоловік з жінкою. Він недавно женився, дуже любив свою жінку, а як нічим було жить їм, то вони взяли і пішли шукать де-небудь собі роботи. От ідуть та й ідуть дорогою, стало уже смеркаться. Звернули вони з дороги до річки, що недалечко була, сіли під кручею і, як повечеряли чим бог послав, полягали спати умісті, звісно, як чоловік з жінкою. Світом прокидається чоловік, глядь збоку себе, а жінки й нема. Що його робить? Злякався, бідний, не зна, де вона дівалась. Дивиться, а од того місця, де вона лежала, видно на траві слід, як наче її хто силом потяг куди. Заплакав той чоловік гірко, бо догадався, що це його жінку украв полоз, і пішов по тому сліду.

Іде та й іде і дійшов до великої кручі і чує, що під кручею щось стогне. Зирк туди — аж там лежить його жінка. її видно тільки по пояс, а ноги стремлять у норі. Кинувсь той чоловік до неї, хотів ухватить та витягти, а вона як закричить:

— Ой чоловіче, не тягни мене, бо полоз смокче за ноги, і як ти тягнеш, так мені через те мука велика.

— Що ж його робить,— пита чоловік,— невже так тебе тут і бросить?

— Брось,— каже жінка,— бо, мабуть, уже смерть моя прийшла, не судив мені бог жить укупі з тобою, і хоч жалко вмирати, так що ж поробиш — на те його свята воля! Піди ти лучче у ближню

станицю та попроси попа, щоб прийшов висповідав та причастив, бо скоро вмру.

Заплакав бідолаха, затужив, бо жінки було дуже жалко, та нічого робить, пішов за попом.Привів попа, висповідали її, а після причастя вона богу і душу оддала.


Джерело: http://hata.profi.co.ua/legendy/
Категорія: Міфи і легенди | Додав: asket (05.12.2009)
Переглядів: 555 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Що Вас цікавить на сайті?

Всього відповідей: 1905
Статистика
Провірка PR та ТИЦ