Чому місяць називається "Лютий" - Міфи і легенди - Каталог статей - Реферати, приказки та прислівя - Spogad.at.ua

Головна » Статті » Міфи і легенди

Чому місяць називається "Лютий"
ЧОМУ МІСЯЦЬ НАЗИВАЄТЬСЯ «ЛЮТИЙ»

Десь-то на весіллі чи на хрестинах був Февраль, підпив чимало, як і всі, розхвастався своєю силою, а далі гукнув, зціпивши кулаки, і скрипнув зубами:


— Якби я родився тоді, як Январ, так я б бикові-третякові зірвав би роги, а дівці-красуні приморозив би коромисло до плечей.
Тому-то і вважають його люди «лютим».ТРИ БУРАНИ В ЛЮТОМУ БУВАЮТЬ

Перший раз буран у лютому місяці, коли він іде в гості до родичів. Другий раз — тоді, коли повертається з гостей додому п'яний і по дорозі загубив дитину. Тоді третій раз — шукає загублену дитину: всі щілиночки про-нирує, ніде жодного куточка не залишить не перевіреного.ГОСТИНА МІСЯЦІВ
Зійшлися всі місяці докупи — дванадцять їх там — і там сой радили. І запросив Марець Грудня на гостину, жеби до нього приїхав. Але Грудень ся порадив Мая, як до Марця на гостину приїхати. Май го порадив так: «Бери сані і віз, бо іначе би-с до нього не доїхав». І він взяв і їде до Марця на гостину. Як ввидів Марець, же їде Грудень до нього возом, то так го завалив снігом, што мусів стати. І знімат Грудень з воза сані, і запріг коні до саней, а віз складат на сані, і юж їде. Як видит Марець, же він санями їде, то розступилися хмари, сонце пригріло і сніг згиб. Грудень зас складат сані на віз і їде, і приїхав до нього. І повиталися так, як браття. Звідується го Марець: «Грудню-брате, кто ті той ради дав, же-с до мене доїхав?» А він повідат: «Добрий брат Май, той ради мі дав». А Марець повідат: «Почкай, Маю, зварю я ті квітки в гаю!» І говорит Грудньові: «Кеби я мав таку велику ніч, як мам міць, тоби-м в корови теля заморозив, але я розложуся силов, а день мене заскочить — та й юж по морозі».ЛЮТИЙ І БЕРЕЗЕНЬ
Марець (березень) просив Лютого до себе в гості. Май порадив тому (лютому): «Марець буде снігом кидати — бери сані; буде дощем лити, буде болото — бери воза; бери всенький реманент. Бери кожух, свиту, чоботи, рукавиці». Той так і зробив. Ото він і поїхав до Марця в гості. Як йому дорогою Марець не робив, він таки до нього добрався. Питає його Марець: «Хто тебе так наставив?» — «Май».— «О, чекай-но, Маю, я тобі вуха нашмигаю». Ото Марець так віддає і в маю мороз.
Джерело: http://hata.profi.co.ua/legendy/
Категорія: Міфи і легенди | Додав: asket (05.12.2009)
Переглядів: 4537 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Що Вас цікавить на сайті?

Всього відповідей: 1905
Статистика
Провірка PR та ТИЦ